




| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 4 |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 36 V |
| Min Supply Voltage | 2.1 V |
| lead free status | Lead Free |
| Slew Rate | 1 mV/µs |
| pin count | 14 |
| rohs status | Compliant |
| case package | PDIP |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 120 dB |
| Operating Supply Current | 1 µA |
| Input Bias Current | 250 pA |
| Gain Bandwidth Product | 2.7 kHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 150 µV |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 90 dB |
| Input Voltage Noise Density | 185 nV/sqrt Hz |
| Amplifier Type | General Purpose |
Stock: 27
Distributors
pcbx
Unit Price$6.50125
Ext.Price$6.50125
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $6.50125 | $6.50125 |
| 10 | $5.07813 | $50.78130 |
| 25 | $4.72248 | $118.06200 |
| 50 | $4.52284 | $226.14200 |
| 100 | $4.33169 | $433.16900 |
| 300 | $4.17976 | $1253.92800 |
| 500 | $4.03315 | $2016.57500 |
| 1000 | $3.94074 | $3940.74000 |
